Статті, вірші

Людина починається з добра.
Сказав мудрець:
Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай!
Лише в добро та в вищу правду віра,
Людину відрізня від мавпи й звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра.
   ***

Не зобидь ні старця, ні дитину,
Поділись останнім сухарем,
Тільки раз ми на землі живем:
Сій любов, краса її єдина.
Зло нічого не дає, крім зла,
Вмій  прощати, як прощає мати,
На добро добром спіши воздати ―
Мудрість завжди доброю була.
Витри піт солоний із чола,
І працюй, забувши про утому,
Бо людина ціниться по тому,
Чи вона зробила, що могла,
Скільки сил у неї вистачало,
Щоб на світі більше щастя стало.

***

13 листопада 1998 року в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій брали участь Австралія, Канада, Японія, Таїланд, Сінгапур, Великобританія, США. Пізніше до руху приєдналися й інші країни.

Спеціально для цього дня французький художник ОРЕЛЬ (Aurele) створив символ - відкрите серце.

Згідно дослідженню японських і американських психологів, проведеному на базі університету Квансей Гакуїн і коледжу Кобе (Японія), чим більше добрих вчинків ми здійснюємо, тим більше щасливими себе відчуваємо. На думку вчених, ті, хто виражає свою вдячність, ніжність і інші добрі почуття до людей у конкретних повсякденних справах, не лише з великим оптимізмом дивляться на світ, але і фізично відчувають себе краще, відчувають своє життя гармонійнішим.

У свою чергу, вчені університету (США) Мічігану вважають, що добрі люди менше хворіють і довше живуть. Дослідники спостерігали протягом п'яти років понад 400 літніх подружніх пар. Партнери, які проявляли увагу і турботу по відношенню один до одного, хворіли вдвічі рідше. Учені також зазначили, що чуйні люди живуть у середньому на дев'ять років довше, ймовірно, завдяки тому, що у них кращий імунітет і здоровіше серце: адже коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини.

Інший «побічний ефект» доброти - вироблення «гормонів задоволення». Коли людина допомагає іншим, її мозок виробляє велику кількість ендорфінів, відомих як прекрасне природне знеболююче. Крім того, ендорфіни володіють заспокійливим ефектом, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Чуйність супроводиться душевним підйомом, що межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніна, який регулює настрій.

У ряді країн у цей день прийнято дарувати знайомим і незнайомим людям квіти. Так, наприклад, у Сінгапурі в 2009 році символами Дня доброти стали ніжні маргаритки і гербери.

За матеріалами